Kłosiński: Konferencja o ekoterroryzmie przydałaby się też w Warszawie!

Dzisiaj zorganizowaliśmy największą do tej pory w Polsce konferencję o ekoterroryzmie. To temat, który dotyka każdego z nas, od oblanej farbą starszej pani z obszyciem futrzarskim u kołnierza, przez rolników, hodowców zwierząt, ba, posiadaczy jakiegokolwiek zwierzęcia na poważnym biznesie kończąc (zwłaszcza budowlanym) – mówi Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

„Dzisiaj spotykamy się w Częstochowie, by radzić, jak Polacy mogą bronić się przed nastawionymi na zysk pseuekologami, którzy zamiast ratować zwierzęta albo je kradną albo widzą je z otoczka jakiejś chorej ideologii, która jest wykluczająca np. dla mięsożerców, dla osób chodzących w skórzanych kurtkach itd.”

– dodaje Kłosiński.

„Taka konferencja potrzebnna jest tez w polskim Sejmie, gdzie znowu dochodzą do nas sygnały, że ideologiczni pseudoekolodzy chcą wymuszać chore przepisy prawne, które im dadzą pieniądze, a zwierzętom dadzą pozory dobrostanu”

– puentuje Kłosiński w rozmowie z „Warszawskim Wieczorem”.

Wcześniej kynolog z PPK wypowiedzi udzielił portalowi SwiatRolnika.info:

„Dzisiaj w Częstochowie zaczynamy konferencję o ekoterroryzmie w Polsce, czyli o krzywdzie, która może spotkać każdego Polaka, chociażby każdego posiadacza zwierzęcia. Skupiamy się zwłaszcza na hodowlach, gdzie dla zysku coraz częściej nie tyle interweniują, co kradną nasze zwierzęta ekoterroryści mieniący się obrońcami zwierząt. Wiedza, którą mają do zaprezentowania nasi prelegenci, to pierwsze w Polsce kompendium od kompetentnych przedstawicieli wielu profesji; wiedza, która w XXI wieku wydaje się być bardzo przydatna”

– informował Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

„Konferencja „Stop Eko-Terroryzmowi” jest po to, mówiąc wprost, żeby zwykły Kowalski, krzywdzony przez ekstremistów prozwierzęcych, wiedział jak może się bronić”

– dodał Kłosiński.

Program konferencji:

Obszary tematyczne konferencji i prelegenci :

I/ 10.15 – 10.30
Zwierzęta towarzyszące, a nielegalna ingerencja eko-terrorystów. Piotr Kłosiński, Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego


II/ 10.30 – 11.50

1/Hodowcy psów rasowych jako grupa szczególnie narażona na działania eko-terrorystów.

2/ Środki obrony właścicieli i opiekunów zwierząt wobec patologicznych praktyk w odbiorach zwierząt . Rola Niezbędnika Informacyjnego dla właścicieli i opiekunów zwierząt.. Maria Sowińska, Prezes Stowarzyszenia Pokrzywdzeni przez System

III/ 10.50 – 11.20

Dowody w postępowaniu karnym w kontekście spraw dotyczących zwierząt

IV/ 11.20 – 11.40

Problemy wynikające z przypisywania zwierzętom cech oraz potrzeb ludzkich nie będących właściwymi dla ich gatunku i realizowania naturalnych zachowań.

V/ 11.40 – 12.00

1/ Osoby samotne i seniorzy – jako grupa szczególnie narażona na bezpodstawne odbieranie zwierząt.
2/Organy Państwa wobec ofensywy organizacji pozarządowych posiadających w celach statutowych zapisy o ochronie zwierząt. Ustawa o ochronie zwierząt : przepisy i praktyka.
Mgr inż Anna Krawczyk Stowarzyszenie Pokrzywdzeni Przez System – Konsultant oraz Pani Małgorzata Iżyńska – Radna Miasta Częstochowy – Społeczny konsultant ds. ochrony zwierząt

 

 

Dodaj komentarz