Tabloidowe newsy niczym Pytja Delficka

Kamil Grosicki/fot. Instagram
Kamil Grosicki/fot. Instagram

„Grosiccy przeprowadzą się do Warszawy? Kamil jest lokalnym patriotą” – taki oto tytuł na witrynie jednego z serwisów plotkarskich krzyczał niedawno do wielbicieli tak piłki nożnej, jaki i samego Kamila Grosickiego. Zarówno z tytułu, jak i z treści samego artykułu, dowiadujemy się mniej więcej tyle , co nic…

Kamil jest lokalnym patriotą. No, jest oczywiście, ale chyba zdecydowanie nie tylko dlatego, że na dłuższy czas osiadł w swym rodzimym Szczecinie, a teraz planuje przeprowadzkę do Warszawy (być może). Ba, powiedzieć można więcej, jest nie tylko lokalnym, ale w całej definicyjnej rozpiętości tego słowa po prostu patriotą. Patriotą jakich w każdym kraju zawsze za mało.

Być może państwo Grosiccy przeprowadzą się do stolicy, która w żaden sposób nie przeraża pięknej Dominiki. Być może zrobią to, ale zdecydowanie nie teraz, bo dzieci mają szkołę… Kiedy więc? Nie wiadomo. No i to by było na tyle, z tego jakże ważnego internetowego newsa. Czyli przeprowadzą się w końcu czy nie? Niczym u Pytii Delfickiej „jedź nie zginiesz”. W zależności od tego gdzie postawimy w tym zdaniu przecinek taka nam wyjdzie odpowiedź. Gdzie więc ten news? Może w komentarzach internautów? To dopiero baza informacji wszelkich. Przeczytamy tam masę subiektywnych opinii dotyczących tak walorów fizycznych wysportowanych małżonków jak i opisy ich prywatnych radości i problemów, ale czy się przeprowadzą czy nie, tego nadal nikt nie wie.

DK

Dodaj komentarz