44 Maraton Warszawski

25 września odbędzie się 44  Maraton Warszawski, którego trasa wyznaczona jest przez sześć dzielnic. Z ruchu wyłączone zostaną ważne ciągi komunikacyjne–  fragment Wisłostrady, Traktu Królewskiego i Al. Jerozolimskich. Na trasy objazdowe kierowane będą autobusy i tramwaje Warszawskiego Transportu Publicznego. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się już 24 września wieczorem.

Weekendowe utrudnienia w ruchu

Trasa tegorocznego maratonu pokrywa się w większości ze szlakami poprzednich edycji tej imprezy. Punkt zborny dla zawodników zlokalizowany będzie na ul. Konwiktorskiej. Start biegu zaplanowany został na godz. 9:00. Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej ruszają o tej samej  godzinie, zaś   zawodnicy Pekao S.A. Warszawskiej Dychy wystartują o 9:30. Meta wszystkich dystansów znajdować się będzie na Wisłostradzie, na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Biegaczy będzie można dopingować m.in. na Starym Mieście, Powiślu, Starym Żoliborzu, Marymoncie, w okolicy Stadionu Narodowego i w Łazienkach Królewskich. Uczestników Warszawskiej Dychy spotkamy na ulicach Śródmieścia, Żoliborza i Bielan.

„W niedzielę, 25 września odbędzie się 44. edycja Maratonu Warszawskiego. Kilka tysięcy osób będzie rywalizować na dystansie 42 km 195 m. Oprócz maratończyków na trasę wybiegną też uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej i Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Ulice na trasie biegu zostaną zamknięte, a pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na objazdy”

– informuje stołeczny ratusz.

Od soboty, 24 września, od godz. 21.00 do niedzieli, 25 września, do godz. 22.00 zamknięta będzie jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa, na odcinku od ul. Krasińskiego do Nowego Zjazdu. Ruch w kierunku południowym skierowany będzie na ulice położone na zachód od Starego i Nowego Miasta. Jezdnia Wisłostrady w kierunku Gdańska będzie cały czas przejezdna.

 

Źródło: RMF24

Foto: Pixabay

Agnieszka Winnik

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *