Mazowiecki konserwator zabytków o badaniach na Reducie Ordona: wydajemy pozwolenia

Najpierw trzeba wykonać badania. Najpierw trzeba ten teren poznać. Na pewno będą tam przemieszane szczątki. Tam nie ma czytelnych wyraźnie reliktów, bo przypomnę, że relikty Reduty Ordona były wysadzone, te szczątki ludzkie zostały przemieszane, ale trzeba je z najwyższą uwagą, z szacunkiem przebadać, pochować i to jest konieczne – powiedział prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków w RdC Polskim Radiu.

Prof. Lewicki mówił, że jego urząd na bieżąco wydaje konieczne zgody i decyzje, aby Reduta Ordona była do końca poznana i zbadana, a szczątki podjęte, celem urządzenia godnego pochówku.

„Ja doskonale sobie zdaję sprawę, że to jest czołowe miejsce, szczególnie dla tej części Warszawy, i bardzo istotne są metodyczne dalsze działania, jeśli chodzi o ten teren. Wpis do rejestru nie oznacza, że nic nie wolno robić, tylko że wszystkie kolejne działania wymagają zgody konserwatora. Zwracam też uwagę, że aktualnie czekamy na następny etap badań archeologicznych. Mój urząd metodycznie wydaje wszystkie pozwolenia, natomiast badania archeologiczne muszą być. Bardzo chciałbym, żeby odbyły się jak najszybciej”

– podkreślił w audycji Radia dla Ciebie Jakub Lewicki.

Cały artykuł na ten temat na Życiu Stolicy:

Prof. Jakub Lewicki o Reducie Ordona: mój urząd metodycznie wydaje wszystkie pozwolenia

fot. ciechanow.powiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *