Andrzej Duda podziękował strażakom

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli w sobotę udział w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W uroczystości uczestniczyli również m.in. marszałek Sejmu Szymon Hołownia oraz szef MSWiA Marcin Kierwiński.

Prezydent Polski w swoim przemówieniu przypomniał, że w 2023 roku pojazdy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej wyjeżdżały pół miliona razy na różne interwencje, spośród których jedynie 100 tysięcy polegało na gaszeniu pożarów.

To pokazuje, jaka jest skala zapotrzebowania na pomoc, na wsparcie, na ratunek ze strony strażaków. To pokazuje również, jak wielkie jest społeczne zaufanie. Prawda jest taka (…), że ludzie kiedy są w trudnej sytuacji i nie wiedzą, co zrobić, jaką służbę wezwać, najczęściej wzywają Straż Pożarną

– powiedział Andrzej Duda.

I za to należy wam się olbrzymia wdzięczność od nas wszystkich, od całego społeczeństwa. Za to, że jesteście, że kiedy na was patrzymy – chcemy stawać się lepszymi ludźmi. Że kiedy widzimy was w akcji, nie tylko zazdrościmy wam, ale chcielibyśmy być tacy jak wy: odważni, kompetentni i ofiarni

– powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Do tego przygotowywaliście się przez lata swoich studiów, do tego – mówicie dzisiaj – jesteście gotowi, żeby ponieść to, (…) trzy najważniejsze rzeczy w życiu każdego z nas, kto decyduje się na publiczną służbę. Wy nam o tym przypominacie”

– mówił.

tvp.info/KŁ.FOT. Wikimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *