Centrum Warszawy zmieni się w ogród?

Wielkimi krokami zbliża się rewitalizacja całego śródmiejskiego kwartału. Zarząd Dróg Miejskich przybliżył nam oferty w przetargu na przebudowę 2,5 hektara ulic i placów w obszarze ulicy Złotej i Zgody. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zamówienie cieszy się dużym zainteresowaniem, a złożone oferty napawają optymizmem.

To największy obecnie przygotowywany projekt w ramach prezydenckiego programu Nowe Centrum Warszawy. Przebudowa centrum Warszawy ma objąć ulicę Złotą, Zgoda, Sienkiewicza i Jasną oraz przestrzenie pomiędzy nimi. Pozwoli to na zszycie poszczególnych “wysp aktywności”, czyli placu Pięciu Rogów i ulicy Chmielnej, przebudowywanego właśnie placu Powstańców Warszawy oraz placu Centralnego, który powstaje w sąsiedztwie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Jak czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich:

Celem inwestycji jest stworzenie żywej i atrakcyjnej wielofunkcyjnej przestrzeni. Chcemy, aby spełniła oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców i ich klientów oraz osób odwiedzających ten teren po pracy lub też turystycznie.

Przybędzie mnóstwo zieleni, pojawi się wysokiej jakości mała architektura, nowe miejskie place, będzie więcej przestrzeni dla pieszych, a parkowanie zostanie w dużej mierze przeniesione pod ziemię – do będącego na ukończeniu parkingu pod placem Powstańców Warszawy

Odmianą oblicza ścisłego centrum stolicy zainteresowanych jest 6 firm– Skanska, Budimex, WPM Mosty, konsorcjum Balzola i Lantania, Strabag oraz Wod-Kan-Bruk. Ich oferty są z przedziału od 49,1 do 76 mln złotych.

zdm.waw.pl/KŁ/Fot.ZDM

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *