Szykował zamachy w Warszawie. Celem meczety, duchowni i politycy

Na trzy lata więzienia sąd skazał Tomasza M., któremu zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej postawił zarzut przygotowywania zamachu terrorystycznego z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Śledczy ustalili, że mężczyzna należał do ekstremistycznej grupy prezentującej skrajnie prawicowe poglądy.

Jak ustalili śledczy, oskarżony należał do ekstremistycznej grupy prezentującej skrajnie prawicowe poglądy. „Funkcjonowała ona na terytorium Polski do 10 listopada 2019 r. Tomasz M. wraz z inną osobą zamierzał przeprowadzić ataki z wykorzystaniem materiałów wybuchowych oraz substancji trujących” – podała w komunikacie PK.

Prokuratorzy wskazali, że zamachy miały być wymierzone w meczety znajdujące się w Warszawie, a także w osoby duchowne wyznania islamskiego i polityków. Ich celem miało być zastraszenie wielu osób, w tym osób wchodzących w skład mieszkającej w Polsce społeczności islamskiej.

KOMENTARZ:

Tylko, żeby się nie okazało, że to taki sam fale jak z „urodzinami Hitlera”, za które zapłacić miał i zaaranżować TVN pod publikę.

Źródło: wp.pl / fot. Pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *