Stołeczni policjanci zabezpieczyli prawie trzy miliony papierosów bez polskiej akcyzy

Stołeczni policjanci podczas dwóch ostatnich akcji zabezpieczyli prawie trzy miliony papierosów bez polskiej akcyzy. Do spraw funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.

Do dwóch akcji policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doszło w minionym tygodniu w Warszawie i w Aleksandrowie pod Legionowem.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwestra Marczaka przekazał PAP, że w Aleksandrowie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 58 i 59 lat.

„Jeden z nich najpierw wjechał na obserwowaną przez policjantów posesję skodą octavią, po czym wraz ze znajdującym się na niej 58-latkiem zapakował do samochodu kartonowe pudła. W momencie, kiedy wyjeżdżał z posesji został zatrzymany do kontroli”

– wyjaśnił nadkomisarz.

„W jej trakcie policjanci znaleźli w samochodzie papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku z tym policjanci postanowili przeszukać również posesję, z której wyjeżdżał. W garażu znaleźli i zabezpieczyli papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy”

– podał.

Do kolejnej akcji doszło na warszawskiej Ochocie, gdzie policjanci zatrzymali 47-letniego obywatela Armenii.

„Mężczyzna zajmował się handlem hurtowymi ilościami papierosów pochodzących z przemytu. Towar przechowywał w dwóch kontenerach na terenie placu magazynowego należącego do jednej z firm”

– zaznaczył.

„Po przeszukaniu dwóch samochodów należących do 47-latka, a następnie obu kontenerów i mieszkania zajmowanego przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli papierosy ze znakami akcyzy skarbowej Białorusi, Rosji i Mołdawii oraz nieopatrzonych żadnymi znakami akcyzy”

– przekazał.

„Podczas wspomnianych działań policjanci zabezpieczyli niemalże trzy miliony papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku wyniosły ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych”

– poinformował.

Dodał, że zatrzymani w obu sprawach mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przewożenie i przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz uchylanie się od obowiązku podatkowego oraz paserstwa celnego.

PAP/ZycieStolicy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *