Belgijski współudział w rozwoju rynku nieruchomości

Grupa GH Development, o której pisała Maria Lefebvre na łamach Eurozine.be, na swojej stronie  internetowej już od ponad dwóch lat celebruje wstąpienie do Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Przynależność do PZFD jest dla nas wielkim zaszczytem i możliwością aktywnego współudziału w rozwoju rynku. Dla naszych klientów, członkostwo GH Development oznacza gwarancję bezpieczeństwa inwestycji i wysokich standardów zawartych w Kodeksie Dobrych Praktyk i Katalogu Umowy Deweloperskiej

– czytamy w aktualnościach na  www.ghdevelopment.pl

GH Development  do tej pory wybudował tylko jedną inwestycję, kameralny  apartamentowiec Moxo House na warszawskim Mokotowie. Grupa posiada kilka nieruchomości w Stolicy i wspomina o ambitnych planach budowy około 1500. mieszkań. W tym celu poszukuje nowych nieruchomości do nabycia.

Jeżeli posiadasz informacje na temat gruntów inwestycyjnych w Warszawie lub w głównych miastach regionalnych w Polsce, które byłyby odpowiednim miejscem pod zabudowę wielorodzinną, zapraszamy do kontaktu

– zachęca na stronie GH Development.

Jednak sprawę zgłoszenia gruntu na sprzedaż warto  przemyśleć. Aktualnie jeden z podmiotów należących do  GH Development wezwany został do zwrócenia nieruchomości na warszawskiej Woli poprzedniemu właścicielowi. Zgodnie z zapisami w ogólnodostępnym serwisie elektronicznych ksiąg wieczystych https://ekw.ms.gov.pl/, w księdze dla tej nieruchomości odnotowane jest ostrzeżenie o niezgodności treści KW ze stanem prawnym.

Czy wobec tego firma wypełnia wszystkie zobowiązania kontraktowe wynikające z umów zawieranych z kontrahentami? Czy sama przynależność do PZFD jest gwarancją bezpieczeństwa inwestycji i utrzymania wysokich standardów?

Przyszłość przyniesie odpowiedź…

Źródło: eurozine.be, ghdevelopment.pl

Foto: Pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *